jednorázový rašelinový zábal 350g 28x38cm 60ks - peloid

Jeho základem je přírodní rašelina, čistá rašelina bez jakýchkoliv přísad, upravená do plochy o tloušťce 3mm, zatavená do jednorázového obalu. Při léčebné aplikaci se na stranu nepropustné folie přikládá nosič tepla a strana s propustným PP rounem se přikládá přímo na pokožku těla pacienta.

955,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Jednorázový rašelinový obklad

Je klasifikován jako zdravotnický prostředek třídy I (neměřící, nesterilní).Rašelinový obklad je vyrobený z čisté přírodní rašeliny upravené mletím.Takto upravena rašelina je vložena v tenké vrstvě mezi netkanou textilii a nepropustnou foliu. Rašelinový zábal se používá jednorázově, lokální tepelné terapii. Stranou z netkané textilie se přikládá na tělo - pokožku klienta. Používá se společně s předehřátým opakovaně použitelným rašelinovým nosičem tepla, který se přikládá na stranu folie (vnější stranu rašelinového zábalu) a přenáší prostřednictvím jednorázového rašelinového zábalu teplo na tělo klienta.

Efekty rašeliny:

- Termofyzikální:
Jedním z hlavních efektů rašeliny je jej tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřevem, se šíři zářením, převodem a vedením. V porovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 1,5 x delší, což podporuje výrazný hluboko působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemii organizmu jako komplexní reflexní reakce.

-Biochemicky:
Součástí rašeliny jsou též produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působeni peloidu.


Doporučené použití

tepelná aplikací jednorázového rašelinového zábalu se doporučuje jako podpůrný prostředek při:
- subakutních a chronických stavech revmatického a traumatického původu,
- artrózách,
- svalových kontrakturách,
- obezitě,
- celulitidě,
- zvýšení lokálního prokrvení,
- bolesti kloubů a páteře.


Kontraindikace:
- akutní zápaly močových cest,
- horečnaté stavy,
- tvořené poranění kůže, krvácení
- puchy a alergie na huminové kyseliny
- dekompenzované kardiologické onemocnění a těžké oběhové poruchy,
- těžší zápalové a jiné akutní onemocnění kůže,
- přecitlivělost na teplo,
- nepoužívejte při přecitlivělosti organizmu na látky obsažené v produktu.


Trvanlivost:
Spotřebujte do: 1 roku od data výroby - datum je vyznačeny na obale výrobku, po otevření plastového obalu (PE sáček) spotřebovat do 5 dni. PE sáček je potřebně zabezpečit proti vysychaní nespotřebovaných jednorázových zábalů například přelepením lepivou páskou.

Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.